Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ženská ejakulace

Jako ženská ejakulace (hovorově i v češtině známá jako squirting) se označuje vyloučení značného množství tekutiny z močové trubice během sexuální stimulace při které se žena blíží orgasmu. Dle chemické analýzy se jedná o směsici fruktózy, sacharózy (dvou přírodních druhů cukrů), PSA - tekutinou produkovanou u mužů předstojnou žlázou (prostatou), jenž tvoří základ mužského ejakulátu; u žen se předpokládá, že je vytvářena Skeneho žlázami a velmi nízké hladiny kreatininu a moči.

 

 Původ ženské ejakulace

V současné době jsou teorie zabývající se původem ženské ejakulace neprůkazné. Nejnovější informace jsou založeny na studiích, na kterých se podíleli Dr. Beverly Whipple, Dr. John Perry, Dr. Gary Schuback, Dr. Milan Zaviacic a Dr. Cabello Santamaria. Ty neposkytují spolehlivou informaci o původu tekutiny, ačkoliv chemické analýzy této tekutiny prozradily, že se nejedná o moč. Hladina kreatininu a močoviny jsou obě nízké.

 Výzkum

Emmanuele Jannini z italské univerzity L'Aquila University v roce 2002 nabídl vysvětlení pro tento jev, stejně jako pro časné popírání jeho existence:

Otvory Skeneho žláz bývají obvykle ve velikosti škvírky a u každé ženy se liší a to v takovém rozsahu, že u některých žen se jeví, jako kdyby tam vůbec nebyly. Skeneho žlázy jsou důvodem ženské ejakulace. To vysvětluje i absenci tohoto jevu u většiny žen.

Zpětná ejakulace, při které tekutina putuje močovou trubicí směrem k močovému měchýři může také být možným vysvětlení pro absenci jinde potvrzeného jevu.

Zdá se, že ejakulace u žen pomáhá nebo je způsobena stimulací oblasti ve vagíně známé pod názvem Gräfenbergerův bod (často zjednodušeně nazýván jako bod G).

Studie zabývající se ejakulovanou tekutinou z močové trubice ukázaly rozdílné chemické složení než u moči, ačkoliv moč může být také přítomna. V ženském ejakulátu se objevila glukosa, prostatické fosforečné kyseliny a PSA dohromady s nízkým množstvím močoviny a kreatininu. V některých případech byl ejakulát odlišný od moči absencí vůně chřestu (po snědení chřestu) nebo barvou.

 „Ženská prostata“ a ženská ejakulace

Ženy nemají přesný ekvivalent mužské předstojné žlázy (prostaty), která je součásti mužského rozmnožovacího systému. Mají ale strukturu, jež je homologická mužské prostatě, to znamená, že se vyvinula ze stejné zárodečné tkáně. (Varlata u mužů a vaječníky u žen jsou taktéž homologické.) Tyto jsou nazývány para-urethrální žlázy nebo Skeneho žlázy - přestože pojem Skeneho žlázy je často používán pro dvě paraurethrální žlázy poblíž otvoru močové trubice. Jsou tam proto, že po první týden vývoje plodu není mužské a ženské embryo ještě diferencované.

Velikost a stavba paraurethrálních žláz (Skeneho žlázy) se liší ženu od ženy. Tekutina, kterou produkují je podobná té, jež je produkována mužskou prostatou, a tak jako u mužů prochází do močové trubice a v některých případech může proniknout do vagíny. Žlázy se naplní tekutinou během sexuálního vzrušení a mohou být pohmatem cítit přes stěnu vagíny. Zduření tkáně obklopující močovou trubici může být kombinace žláz naplněných tekutinou a zduření ženské erektilní tkáně (corpus spongiosum), která u druhého pohlaví, u mužů, způsobuje erekci. Bude patrné i zduření neviditelné části klitorisu.

Zdá se, že rytmické stahování pánevních svalů během orgasmu vede k vyloučení nahromaděné tekutiny, jako přinejmenším jedné ze součástí ženské ejakulace. Množství vypuštěné tekutiny může být značné, během opakovaného naplňování a vyprazdňování žláz během orgasmu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář